Avtor: zuribnica Objavljeno: 24. 07. 2021

17.NEDELJA MED LETOM - 25. JULIJ 2021
Za Jezusom je hodila velika množica, ker je videla čudeže. Jezusu so se zasmilili in jih je nasitil. Ječmenovi hlebi so bili običajna hrana najbolj revnih. Po Jezusovi spremenitvi pa ta kruh ni le hrana, ampak znamenje drugačne hrane, ki nam jo Jezus naklanja: s sveto evharistijo nas hrani za večno življenje.

Jutri godujeta starša Device Marija sv. Joahim in Ana. v torek sv. Gorazd, Kliment in ostali učenci sv. bratov Cirila in Metoda. v sredo sv. Viktor, papež; v četrtek sv. Marta, lazarjeva sestra; v petek sv. Peter Krizolog, cerkveni učitelj; v soboto sv. Ignacij Antoihijski, redovni ustanovitelj. Danes teden 18. nedelja med letom in v Ribnici župnijsko žegnanje.

Jutri na god sv. Ane bo sv. maša pri sv. Ani ob 17. uri.

Ker je naslednji ponedeljek god farnega patrona, bo farno žegnanje danes teden. Pri vseh mašah darovanje potrebe cerkve.

Poleg oznanjenih maš bo ta teden še 7. dan za +Ivano Šporar v sredo zvečer v Ribnici.

SVETE MAŠE V NASLEDNJEM TEDNU: