Avtor: zuribnica Objavljeno: 9. 05. 2021

6. velikonočna - 9. 5. 2021

6. VELIKONOČNA NEDELJA - 9. MAJ 2021

V ponedeljek goduje sv. Job; v torek sv. Pankracij, mučenec, v sredo sv. Leopold Mandić, redovnik; v četrtek slovesni praznik Gospodovega vnebohoda; v petek sv. Bonifacij, mučenec; v soboto sv. Izidor, kmet. Danes teden 7. velikonočna nedelja in god sv. Janeza Nepomuka.

Ker so se sprostile določene omejitve, imamo lahko sedaj v župnijski cerkvi 50 »mehurčkov« in na Poljanah 10.

Prve tri dne tega tedna so prošnji dnevi. Tudi letos odpadejo procesija, pač pa bomo v župnijski cerkvi molili za blagoslov našega vsakdanjega dela, zdravo vreme in dobro letino.

V četrtek je slovesni praznik Gospodovega vnebohoda in bodo svete maše ob 8., 10. in 19. uri.

Ves teden bo tudi potekala priprava na birmo, ki bo v soboto ob 10. uri. Prosim, da srednje klopi v tem tednu pri večernih mašah pustite za birmance in njihove starše.

Priprava bo potekala po naslednjem redu:

V ponedeljek imamo ob 18h srečanje z g. nadškofom. Birmanci in birmanke pridejo skupaj s svojimi starši in botri. Prosim, da sedite skupaj v klopi kot en "mehurček", pridite pa vsaj deset minut pred srečanjem. Potem ostanite skupaj pri sv. maši. Starši in botri povabljeni k sv. spovedi med sv. mašo.

V torek bo ob 19h sv. maša, na katero birmanci in birmanke pridejo s svojimi starši, po maši je sestanek s starši. Prosim, da se usedete skupaj s svojim otrokom in tako tvorite 1 mehurček. Med mašo povabljeni k sv. spovedi.

V sredo bo ob 19h sv. maša, na katero birmanci in birmanke pridejo s svojimi botri. Po sv. maši se bo g. župnik srečal z botri. V primeru, da je Vaš otrok izbral botra iz oddaljenega mesta, je bolj pomembno da pride na ta dogodek, kakor na ponedeljkovo srečanje z g. nadškofom. Birmanci naj sedijo s svojimi botri. Po sv. maši bo spoved za dekleta. Med mašo bo priložnost za sv. spoved za botre.

V četrtek pridejo birmanci in birmanke k sv. maši ob 19h. Po sv. maši bo spoved za fante.

V petek pridejo birmanci in birmanke k sv. maši ob 19h. Po sv. maši bodo vaje za slovesnost sv. birme.

Udeležba je vse dni priprave obvezna. Seveda tudi v četrtek in petek lahko pridete starši skupaj s svojim otrokom. Na sv. maše se ni potrebno dodatno prijaviti, ker smo vas že prijavili.

Poleg oznanjenih maš bodo ta teden še:

v ponedeljek 7. dan za +Justino Vučemilović in v sredo 7. dan za +Ano Kovačič.