Avtor: zuribnica Objavljeno: 13. 03. 2021

4. postna nedelja - 14. 3. 2021

ČETRTA POSTNA NEDELJA - 14. MAREC 2021
Bog je poslal svojega Sina, da bi svet odrešil

Bog je dobrota, ki je ni mogoče omejevati in pogojevati. Svojega Sina je poslal na svet, ker nas ima rad, kljub naši nezvestobi. To Božje delovanje v zgodovini pa vedno naleti na človekov odpor: odrešenje ljudi deli na tiste, ki ga sprejmejo in one, ki ga zavrnejo. Na kateri stráni smo mi? Smemo reči "ne" na Božjo ljubezen?

V ponedeljek goduje sv. Ludovica de Marillac, redovnica; v torek sv. Herbert, škof; v sredo sv. Patrik, škof in misijonar; v četrtek sv. Ciril Jeruzalemski, škof in cerkveni učitelj; v petek je praznik sv. Jožefa, Jezusovega rednika; v soboto sv. Kutbert, opat. Danes teden 5. postna, tiha nedelja.

V sredo in petek ob 18. uri vabljeni k molitvi križevega pota.

V petek, na praznik sv. Jožefa, bodo sv. maše ob 8., 10. in 18. uri.

Na spletni strani župnije dobite povezavo za prijavo za udeležbo pri sveti maši. Lahko tudi pokličete na telefon. Prostora je dovolj.

Med sveto mašo imate tudi priložnost za sveto spoved. Ker se približujemo praznikom, vas vabimo, da iskreno in z vero pristopite k zakramentu sv. spovedi in prejmete Božje odpuščanje.

Svete maše bomo do nadaljnjega še prenašali preko spleta: delavniške ob 18. uri in nedeljske ob 8. uri. Ob nedeljah od 11. ure do 11,30 imate možnost prejema svetega obhajila.

Lahko prijavite svoje otroke na prejem zakramenta svetega krsta. Sveti krst podeljujemo individualno, tako da se moramo za datum in uro dogovoriti.

Karkoli potrebujete, pokličite in bomo skupaj iskali rešitve.

Cerkev je odprta vsak dan od 10. ure dalje.

Poleg oznanjenih sv. maš, bo ta teden še:  v sredo 7. dan za + Marijo Ambrožič