Avtor: zuribnica Objavljeno: 6. 03. 2021

3. postna nedelja - 7. 3. 2021

3. POSTNA NEDELJA - 7. MAREC 2021
"Poderite ta tempelj in v treh dneh ga bom postavil"

S simboličnem čiščenjem templja je Jezus pokazal na pravo Božjo hišo. Jezus se je predstavil kot novo Božje svetišče, kamor se bo moglo zatekati novo božje ljudstvo po pomoč in varstvo. Hotel je reči: "Ko boste to živo svetišče uničili, ga bom po treh dneh spet z božjo močjo oživil. Potem bom KRIŽANI in POVELIČANI bodočim generacijam božja moč in modrost."

V ponedeljek goduje sv. Janez od Boga, redovnik; v torek sv. Frančiška Rimska, redovnica; v sredo 40 mučencev iz Armenije; v četrtek sv. Benedikt, škof; v petek sv. Inocenc, papež; v soboto sv. Leander Seviljski, menih. Danes teden 4. postna nedelja. Ker se bomo v soboto spominjali osme obletnice izvolitve sedanjega svetega očeta Frančiška, je prihodnja nedelja papeška nedelja.

V sredo in petek ob 18. uri vabljeni k molitvi križevega pota.

Na spletni strani župnije dobite povezavo za prijavo za udeležbo pri sveti maši. Lahko tudi pokličete na telefon. Prostora je dovolj.

Med sveto mašo imate tudi priložnost za sveto spoved.

Svete maše bomo do nadaljnjega še prenašali preko spleta: delavniške ob 18. uri in nedeljske ob 8. uri. Ob nedeljah od 11. ure do 11,30 imate možnost prejema svetega obhajila.

Lahko prijavite svoje otroke ta prejem zakramenta svetega krsta. Sveti krst podeljujemo individualno, tako da se moramo za datum in uro dogovoriti.

Karkoli potrebujete, pokličite in bomo skupaj iskali rešitve.

Cerkev je odprta vsak dan od 10. ure dalje.

Poleg oznanjenih maš bodo ta teden še:

• v ponedeljek za +Jožeta Pogorelca, 30. dan
  • v sredo za +Olgo Marijo Hojnik, 7. dan
  • v četrtek za +Vido Košir, 7. dan.