Avtor: zuribnica Objavljeno: 23. 01. 2021

3. nedelja med letom - 24. 1. 2021

3. NEDELJA MED LETOM - 24. JANUAR 2021
SPOKORIMO SE IN VERUJMO EVANGELIJU

Začetek Jezusovega delovanja je povezan z oznanjevanjem evangelija oziroma z veselo novico, da je odrešenje prišlo za ves svet, zato je napočil čas za spreobrnenje. Spremeniti bo treba mišljenje, ki se preveč oklepa materialne stvarnosti in sprejeti Jezusa za svojega pravega voditelja.

V ponedeljek je praznik Spreobrnitev apostola Pavla; v torek godujeta učenca apostola Pavla,  sv. Timotej in Tit; v sredo sv. Angela Merici, ustanoviteljica uršulink; v četrtek sv. Tomaž Akvinski, cerkveni učitelj, zavetnik katoliškega visokega šolstva; v petek sv. Konstancij, škof; v soboto sv. Martina, mučenka. Danes teden 4. nedelja med letom in god sv. Janeza Boska, ustanovitelja salezijancev.

Še vedno zaradi slabe imunološke slike se svete maše darujejo brez udeležbe vernikov. Cerkev je vsak dan odprta od 10. - 17. ure. Pridite in počastite Jezusa, ki je v tabernaklju med nami.

Vsako nedeljo od 10. do 11,30. ure lahko prejmete sveto obhajilo in pa tudi zakrament svete spovedi. Zakrament svete spovedi lahko prejmete tudi vsak četrtek med 16. in 17. uro.

Svete maše še naprej spremljajte preko Facebooka profila. Tudi verouk bo še naprej »na daljavo«. Ne pozabite na molitev in zaupajte, da nas Bog ni pozabil!

Poleg oznanjenih maš bodo ta teden še:

v ponedeljek za +Alojza Kržeta, 7. dan.

V sredo ob 14. uri bo pri sv. Tomažu pogreb +Janeza Riglerja iz Škrajneka.

Skrbite za svoje zdravje in naj vas spremlja Božji blagoslov!