Avtor: zuribnica Objavljeno: 16. 01. 2021

2. nedelja med letom - 17. 1. 2021

2. NEDELJA MED LETOM - 17. JANUAR 2021
PRVA DVA UČENCA GOVORITA Z JEZUSOM

Kdor sprejme Jezusa kot "Božje Jagnje", gre za njim, kot so to storili prvi učenci: Janez,  Andrej in njegov brat Simon. Hoditi za Jezusom pomeni poglobiti vero in postaviti svojega Učitelja na prvo mesto. Smo tudi danes sposobni takšne popolne predanosti in zaupanja ?

V ponedeljek goduje sv. Marjeta Ogrska, kneginja in redovnica; v torek sv. Makarij Aleksandrijski, opat; v sredo sv. Fabjan in Boštjan, mučenca; v četrtek sv. Neža, mučenka; v petek sv. Vincencij, mučenec; v soboto sv. Henrik Suzo, redovnik. Danes teden 3. nedelja med letom in god sv. Frančiška Saleškega, cerkvenega učitelja in zavetnika katoliškega časnikarstva.

Še vedno zaradi slabe imunološke slike se svete maše darujejo brez udeležbe vernikov. Cerkev je vsak dan odprta od 10. - 17. ure. Jezus je kljub epidemiji vedno med nami.

Vsako nedeljo od 10. do 11,30. ure lahko prejmete sveto obhajilo in pa tudi zakrament svete spovedi. Zakrament svete spovedi lahko prejmete tudi vsak četrtek med 16. in 17. uro.

Svete maše še naprej spremljajte preko Facebooka profila. Tudi verouk bo še naprej »na daljavo«. Ne pozabite na molitev in zaupajte, da nas Bog ni pozabil!

Poleg oznanjenih maš bodo ta teden še:
V četrtek 7. dan za +Janeza Arka in obletna za +Pavli Arko. V nedeljo se bo opravila tudi sveta maša za +Bernardo Trdan (ta maša je pomotoma izpadla v Sejalcu).

Skrbite za svoje zdravje in naj vas spremlja Božji blagoslov!