Avtor: zuribnica Objavljeno: 7. 11. 2020

32. navadna - zahvalna nedelja - 8. 11. 2020

32. NEDELJA MED LETOM - ZAHVALNA

V ponedeljek praznujemo obletnico lateranske bazilike, ki je papeževa stolna cerkev; v torek goduje sv. Leon Veliki, papež in cerkveni učitelj; v sredo sv. Martin Iz Toursa, škof; v četrtek sv. Jozafat, škof, mučenec krščanske edinosti; v petek sv. Stanislav Kostka, redovnik, zavetnik mladine; v soboto sv. Lovrenc Irski, škof. Danes teden 33. nedelja med letom in god sv. Alberta Velikega, cerkvenega učitelja.

Vsak dan ob 18. uri lahko spremljate prenos svete maše preko Facebooka.Vsak dan je cerkev odprta od 10h do 17,30. Imate tudi možnost prejeti sveto obhajilo in opraviti sveto spoved med 17. uro do 17,30.

Zahvaljujem se vsem, ki prihajate v cerkev in tudi vsem, ki ste namenili svoje darove za vzdrževanje župnije. Hvala!

Ob zahvalni nedelji se vam vsem zahvaljujejo tudi naši škofje, da skrbite, da so naše župnije živa občestva. Pokojni profesor dr. Anton Trstenjak je zapisal: »Dobrota je naš notranji glasnik in svetovalec. Kolikor poslušamo njen nasvet, toliko imamo notranjega miru in sreče.«