Avtor: zuribnica Objavljeno: 30. 05. 2020

BINKOŠTI - 31. 5. 2020

V ponedeljek praznik Marije Matere Cerkve, binkoštni ponedeljek; v torek sv. Marcelin in Peter, mučenca; v sredo sv. Karel Lwanga in drugi ugandski mučenci; v četrtek sv. Peter Veronski, mučenec; v petek sv. Bonifacij, škof in mučenec; v soboto sv. Norbert, redovnik. Danes teden nedelja sv. Trojice.

Pred nami je še druga skupina letošnjih prvoobhajancev. Vsak večer, ta teden, bo 6 otrok pristopilo k prvemu svetemu obhajilu.

Jutri, 1. junija, začenjamo z običajnem liturgičnem redom. Delavniške maše bodo zjutraj ob 7h in zvečer ob 19h. Nedeljske in praznične maše pa bodo ob 8h, 10h in zvečer ob 19h, na Velikih Poljana ob 9. uri. Na podružnicah bodo svete maše ob 20. uri.

V ponedeljek je praznik Marije Matere Cerkve. Sv. maše ob 8h, 10h in zvečer ob 19h.

V torek sprejemamo mašne namene za mesec avgust. Dopoldne po 8. uri bomo mašne namene sprejemali v Pastoralnem centru, popoldne od 17. - 18. ure pa v župnijski pisarni.

V soboto dopoldan ob 9h naj se zberejo vsi ministranti, vabljeni tudi novi, da se dogovorimo glede ministriranja in sodelovanja pri svetih mašah.

Če bo vse v redu, bomo v soboto dvignili v zvonik nov zvon. Potrebno bo še vse pripraviti, upajmo pa, da bomo večino dela v soboto opravili.

Danes teden je nedelja sv. Trojice in žegnanje v Hrovači. Sveta maša bo ob 11. uri.

Ta teden bomo še vedno prenašali večerne svete maše preko Facebooka.

Glede ukrepov bo najbrž več jasno ta teden. Vabim vas, da ponovno obnovimo stik z Bogom in udeležbo pri nedeljski sveti maši.