Avtor: zuribnica Objavljeno: 28. 01. 2023

4. navadna med letom

4. navadna med letom - 29. 1. 2023

Blagri, ki jih slišimo v današnjem evangeliju, so namenjeni vsem tistim, ki spoštujejo Boga. Med različnimi kategorijami ljudi pa imajo prednost ubogi, kajti tisti, ki nič ne pomenijo v družbi, nimajo kaj izgubiti in so zato najbolj odprti za Boga in njegove darove.

V ponedeljek goduje sv. Hijacinta, redovnica,
v torek sv. Janez Bosco, redovni ustanovitelj,
v sredo sv. Brigita Irska, redovnica,
v četrtek Jezusovo darovanje – svečnica,
v petek sv. Blaž, mučenec,
v soboto sv. Oskar, škof.
Danes teden 5. nedelja med letom in god sv. Agate

V ponedeljek bomo pobirali mašne namene za mesec april.
V torek vabim jasličarje, da pridejo pomagat pospravit jaslice.
V sredo vabim tiste, ki ste ta teden na vrsti za čiščenje cerkve, da pridete pospravit, ko se bodo pospravile jaslice in bo v cerkvi veliko prahu.
V četrtek je praznik Jezusovega darovanja ali svečnica. Pri vseh mašah blagoslov sveč. Sv. maše bodo ob 8., 10. in 18. uri. Maše bodo v cerkvi.
Petek je prvi v mesecu. dopoldan obhajanje bolnih in ostarelih. Vabljeni k češčenju Najsvetejšega. Ker je ta dan god sv. Blaža, bo pri obeh mašah tudi blagoslov za zdravje na njegovo priprošnjo. Maši bosta v cerkvi.
Sobota je prva v mesecu. Po večerni maši bo marijanska pobožnost.