Avtor: zuribnica Objavljeno: 31. 12. 2022

MARIJA - BOŽJA MATI

MARIJA – SVETA BOŽJA MATI
Novo leto - 1. 1. 2023

V soboto, 31. 12., na zadnji dan leta 2022, je umrl zaslužni papež Benedikt XVI. v starosti 95 let. Zanj bomo opravili sveto mašo na praznik Gospodovega razglašenja, v petek, ob 10. uri.
Ob začetku pogrebnih slovesnosti bo zvonilo po vseh cerkvah 15 minut z vsemi zvonovi.

V ponedeljek godujeta Bazilij Veliki in Gregor Nacianški, škofa in cerkv. uč.,
v torek presveto Jezusovo ime,
v sredo Elizabeta Seton, redovnica,
v četrtek Janez Neuman, škof,
v petek Gospodovo razglašenje – sv. trije kralji,
v soboto Rajmund Pentjafortski.
Danes teden  Nedelja Jezusovega krsta.

V petek bomo praznovali praznik Gospodovega razglašenja. Svete maše bodo v Ribnici ob 8., 10. in 18. uri. Pri sv. Križu ob 17. uri. Pri večerni maši naj otroci prinesejo adventne darove, ki jih bodo položili v jaslice.
V petek ne bomo obhajali bolnih in ostarelih, ker so bili ped prazniki, pač pa ob 17. uri povabljeni k češčenju Najsvetejšega. V soboto po večerni maši marijanska pobožnost.
V soboto bo koledovanje. Prosim učence 9., 8. in 7. razreda, da se zberejo ob 8. uri pri župnišču. Prosim tudi starše za prevoz kolednikov po vaseh. Hvala.
Danes teden bo darovanje za potrebe župnije. Po dopoldanskih mašah pa vabljeni na kavo in čaj.
Ta teden imajo otroci še veroučne počitnice.
Poleg oznanjenih maš bodo ta teden še:
•    v torek ob 17. uri pri Sv. Križu za +Ivana Čampa, 30. dan
•    v sredo zvečer v Ribnici 7. dan za +Antonijo Mihelič
V torek ob 15. uri bo pri sv. Križu pogreb +Marije Kos iz Žlebiča.