Avtor: zuribnica Objavljeno: 17. 12. 2022

4. ADVENTNA NEDELJA - 18. 12. 2022

Evangelist Matej nam v evangeliju današnje nedelje poroča, da je Jezus iz Davidovega rodu. Vendar do njegovega spočetja in rojstva ni prišlo čisto po človeški logiki. To pomeni, da je na delu Bog, ki lahko nemogoče spremeni v mogoče. To se dogaja še danes tistim, ki trdno verujejo, da je Jezus njihov Odrešenik.

Danes ob 17. uri prilika za spoved. Spovedovali bomo tudi ves teden med večernimi mašami.
Danes pri večerni maši bodo skavti prinesli luč miru.
V ponedeljek goduje sv. Urban, papež
v torek sv. Vincencij Romano, duhovnik
v sredo sv. Peter Kanizij, cerkveni učitelj
v četrtek sv. Frančiška Cabrini, redovnica
v petek sv. Janez Kancij, duhovnik
v soboto Adam in Eva – sveti večer
Danes teden obhajamo slovesni praznik Jezusovega rojstva - BOŽIČ
Ves teden obhajamo božično devetdnevnico. Otroci ta teden nimajo verouka, pač pa naj se udeležijo devetdnevnice.
V sredo bomo postavljali jaslice. Prosim, da se še kdo pridruži naši jasličarski ekipi. Začetek ob 8. uri.
V petek bova obhajala bolnike in ostarele. Če še kdo želi, da ga obiščeva, prosim, sporočite.
V soboto bo maša samo zjutraj ob 8. uri, ko se bomo zahvalili za vse prejete dobrote letošnjega leta. Maša bo v cerkvi.
Ne pozabimo, da je v soboto sveti večer. Blagoslovimo naše domove, da bo pri nas ostal Božji mir in tako napravimo prostor Novorojenemu.
Božično praznovanje začnemo s polnočnicama v Ribnici in na Velikih Poljanah.  Na sveti dan bodo svete maše v Ribnici: ob 8., 10. in 18. uri. V Domu ob 16. uri.
Poleg oznanjenih maš bodo t teden še:
•    v torek zvečer 7. dan za +Bernardo Zupan
•    v sredo ob 17. uri pri Sv. Križu 7 dan za +Angelo Andoljšek
•    v soboto zjutraj ob 8. uri za zdravje.