Avtor: zuribnica Objavljeno: 12. 11. 2022

33. navadna med letom - 13. 11. 2022

33. navadna med letom

V življenju moramo prenesti različne oblike preganjanja in zapostavljanja. Vedeti pa moramo, da se nam ne more zgoditi nič hujšega, kot je prestal naš učitelj Jezus Kristus. Ob koncu se bo rešil samo tisti, ki je čuječ in se ne pusti zmesti od lažnih učiteljev.

V ponedeljek goduje sv. Lovrenc Irski, škof;
v torek sv. Albert Veliki, škof in cerkveni učitelj;
v sredo sv. Marjeta Škotska, kraljica;
v četrtek sv. Elizabeta Ogrska, redovnica;
v petek obletnica posvetitve bazilik sv. Petra in Pavla v Rimu;
v soboto sv. Matilda, redovnica.
Danes teden nedelja Kristusa Kralja vesoljstva

Ves teden bo ob 19. uri srečanje s starši in birmanci o razporedu kakor ste se vpisali na sestanku meseca septembra.
V sredo takoj po večerni maši (ob 18,30) bo priprava na krst. Krščevanje bo danes teden.
Na mizicah lahko dobite prijavnice za obisk sv. Miklavža. Sv. Miklavž prosi, da otroke prijavite do nedelje. Prosi pa tudi dobre gospodinje, da mu pomagajo speči nekaj medenjakov.
Prijavnice lahko dobite tudi na spletni strani župnije.
Pogreb +Rozalije Škulj iz Dolenjih Lazov bo v sredo ob 15. uri.
Poleg oznanjenih maš bo ta teden še 7. dan za + Igorjem Grebencem v petek ob 17. uri pri Sv. Križu.