Avtor: zuribnica Objavljeno: 6. 10. 2022

28. navadna nedelja - 9. 10. 2022

28. navadna med letom

Jezus na poti v Jeruzalem srečal deset gobavcev. Na njihovo prošnjo se jih je usmilil in ozdravil. A le eden od njih se mu je prišel nato zahvaliti. Bili so prepričani, da so si zdravje zaslužili z izpolnjevanjem zakonov. Tudi današnji kristjani smo večkrat podobni tem gobavcem. Vendar je naše odrešenje popolnoma nezslužen dar, za katerega bi morali biti vsak dan zelo hvaležni.

V ponedeljek goduje sv. Danilo, škof, v torek sv. Janez XXIII, papež, v sredo sv. Maksimiljan Celjski, mučenec, v četrtek sv. Gerald, vitez, v petek sv. Kalist, papež, v soboto sv. Terezija Velika, cerkvena učiteljica. Danes teden 29. nedelja med letom.

V sredo po večerni maši priprava na krst. Krščevanje v nedeljo, danes teden.

V nedeljo pri maši ob 10. uri bo srečanje za bolne in starejše. Omogočite jim prevoz v cerkev. Če kdo ne more sam preskrbeti prevoza, naj to sporoči v župnišče.

Ves verouk ta teden po običajnem urniku.

Tudi letos bodo na razpolago lesene imitacije sveč za na grobove. Poskušali jih bomo dobaviti že do naslednje nedelje. Prostovoljni prispevki bodo za Pastoralni center.