Avtor: zuribnica Objavljeno: 23. 09. 2022

26. navadna med letom - 25. 9. 2022

26. navadna med letom
Kdor se ne drži Mojzesove postave in ne posluša prerokov, je večkrat podoben bogatašu, ki je slep in ne vidi ne Boga ne revnih, ki ga potrebujejo. Zato bodimo pozorni na znamenja časov in dprtih oči, da bomo prepoznali Jezusovo zakrito podobo.

V ponedeljek godujeta mučenca Kozma in Damijan, v torek sv. Vincencij Pavelski, duhovnik, v sredo sv. Venčeslav, mučenec, v četrtek sv. nadangeli Mihael, Gabrijel in Rafael, v petek sv. Hieronim, duhovnik in cerkveni učitelj, v soboto sv. Terezija Deteta Jezusa, cerkvena učiteljica. Danes teden 26. nedelja med letom, rožnovenska nedelja. V nedeljo bo žegnanje v Nemški vasi. Sveta maša bo ob 11. uri.

V ponedeljek po večerni maši bo sestanek za starše letošnjih birmancev (9. razred).

V petek bo župnik obhajal bolne in ostarele, ker bo naslednji teden odsoten.

V petek po večerni maši bo sestanek za starše prvoobhajancev (3. razred).

V soboto bomo sprejemali mašne namene za mesec december (od 8. ure dalje).

V soboto zvečer bo v Hrovači ob 20. uri predstavitev novega čembala in koncert čembalistke Ane Marije Krajec.

V nedeljo po dopoldanskih mašah povabljeni v Pastoralni center na kavo in čaj.

Verouk, razen v sredo, po običajnem urniku.