Avtor: zuribnica Objavljeno: 10. 09. 2022

24. navadna med letom - 11. 9. 2022

24. NAVADNA MED LETOM
11. SEPTEMBER 2022

Evangeljski odlomek današnje nedelje je spreobrnil največ ljudi, kajti prilike o izgubljeni ovci, izgubljeni drahmi in izgubljenem sinu nam najlepše predstavijo nebeškega Očeta, ki je potrpežljiv, usmiljen in vedno odpušča.

V ponedeljek praznujemo Marijino ime, v torek goduje sv. Janez Zlatousti, škof in cerkveni učitelj, v sredo praznik povišanja sv. Križa, v četrtek Žalostna Mati Božja, v petek sv. Kornelij in Ciprijan, mučenca, v soboto sv. Robert Belarmino, škof in cerkveni učitelj. Danes teden 25. nedelja med letom in žegnanje pri Sv. Križu. Sv. maša bo ob 11. uri.

V sredo po večerni maši bo priprava na krst.

Poleg oznanjenih maš bosta ta teden še:

• v sredo zvečer 7. dan za +Ivanom Levstkom
  • v petek zjutraj v kapeli za +Marijo Arko.

Verouk po običajnem urniku.

V nedeljo bo po večerni maši ob 20. uri v župnijski cerkvi v okviru ribniškega abonmaja koncert trobilnega ansambla SiBrass. Vabljeni.