Avtor: zuribnica Objavljeno: 6. 08. 2022

19. navadna med letom - 7. 8. 2022

19. NEDELJA MED LETOM      7. 7. 2022
Na zemlji nimamo stalnega bivališča, zato naj kristjan uporablja zemeljske dobrine kot sredstva, ki mu pomagajo na poti h končnemu cilju. Biti moramo pripravljeni na prihod hišnega gospodarja, ker ne vemo ne dneva ne ure, kdaj bomo morali dati odgovor o trgovanju z darovi, ki nam jih je Bog zaupal.

V ponedeljek goduje sv. Dominik, ustanovitelj dominikancev, v torek sv. Terezija Benedikta od Križa (Edith Stein), mučenka in sozavetnica Evrope, v sredo sv. Lovrenc, diakon in mučenec, v četrtek sv. Klara, redovna ustanoviteljica, v petek sv. Ivana Šantalska, redovnica, v soboto sv. Poncijan in Hipolit, mučenca. Danes teden 20. nedelja med letom in god sv. Maksimiljana Kolbeja.

Želim vam lepo župnijsko praznovanje ob godu farnega zavetnika sv. papeža Štefana in lep počitniški teden.

Poleg oznanjenih maš bo v sredo 7. dan za +Terezijo Mustavar, ki je bila ta teden pokopana v Ljubljani.