Avtor: zuribnica Objavljeno: 30. 07. 2022

18. navadna med letom - 31. 7. 2022

18. NEDELJA MED LETOM,  31. 7. 2022
Pravi Jezusov učenec sledi svojemu učitelju, zato ga mora posnemati tudi v njegovem odnosu do materialnih dobrin. Skrb za socialno pravičnost je sicer vredna pohvale, a še bolj si moramo prizadevati, da svoje življenjske karte  zastavimo za resnične dobrine, ki jih molji in rja ne morejo uničiti.

V ponedeljek goduje sv. Alfonz Ligvorij, škof in cerkveni učitelj, v torek zavetnik naše župnije sv. Štefan, papež in mučenec, v sredo sv. Martin, menih, v četrtek Janez Vianney, arški župnik, v petek je god Marije Snežne, v soboto praznik Jezusove spremenitve na gori. Danes teden 19. nedelja med letom in god Siksta, papeža in mučenca.

V ponedeljek, 1. avgusta nastopi službo novi kaplan g. Tadej Pagon. Dosedanji kaplan g. Rok Pogačnik odhaja v župnijo Dobrepolje.

V ponedeljek bomo sprejemali mašne namene za mesec oktober.

V torek, na god sv. Štefana, papeža, je pri nas praznik celodnevnega češčenja. Razpored imate v nove Sejalcu. Sklep češčenja bo ob 17. uri. Vodil ga bo novi kaplan. Vabljeni, da pred Najsvetejšim molimo za velike potrebe današnjega časa. Svete maše ta dan bodo ob 8., 10. in 17. uri.

Petek je prvi v mesecu. Dopoldan obhajanje bolnih in ostarelih, vabljeni k sveti maši in posvetitvi Srcu Jezusovemu. Jutranja maša bo v cerkvi.

Sobota je prva v mesecu. Po večerni maši prvosobotna marijina pobožnost. Vabljeni.

Danes teden je župnijsko žegnanje. Pri vseh mašah darovanje za potrebe cerkve.

Poleg oznanjenih maš bo v nedeljo na Velikih Poljanah maša za +Marjeto Lovšin.