Avtor: zuribnica Objavljeno: 16. 07. 2022

16. navadna med letom - 17. 7. 2022

16.NEDELJA MED LETOM - 17. JULIJ 2022
V evangeliju današnje nedelje nam evangelist Luka v odlomku o Marti in Mariji razkriva zadržanje Jezusovega učenca: kdor hoče hoditi za Jezusom, mora najprej skrbno poslušati Božji glas, sicer bodo njegova dela v nasprotju z naukom, ki ga je prejel.

V ponedeljek goduje sv. Elij iz Koštabone, mučenec, v torek sv. Arsenij, puščavnik, v sredo sv. Apolinarij, mučenec, v četrtek sv. Lovrenc iz Brindisija, cerkveni učitelj, v petek sv. Marija Magdalena, svetopisemska žena, v soboto sv. Brigita Švedska, redovnica in sozavetnica Evrope. Danes teden 17. nedelja med letom in god sv. Krištofa, mučenca.

Danes teden bo pri vseh mašah blagoslov vozil ob godu sv. Krištofa. V cerkvi bo tudi nabiralnik za misijonsko akcijo Miva. Vsem, ki boste s svojimi prispevki pomagali našim misijonarjem, Bog povrni.

Zahvaljujem se vsem, ki ste prispevali in pomagali, da smo lahko prejšnjo nedeljo izvedli dan župnije. Upam, da ste bili vsi zadovoljni. Hvala in Bog povrni.

Ta teden se bomo spominjali rojstnega dneva božje služabnice Magdalene Gornik. Danes (v nedeljo), bo Magdalenin večer s koncertom noneta Vitra v župnijski cerkvi v Sodražici ob 19.30.

V torek, 19. 7., na rojstni dan Božje služabnice Magdalene Gornik, bo na Gori romarski shod: ob 16h bo molitvena ura, ob 17h sv. maša, ki jo bo daroval škof Franci Šuštar.

V torek ob 17. uri bo v Hrovači pogreb +Leopolda Žlindra iz Vrtnarske ulice.