Avtor: zuribnica Objavljeno: 2. 07. 2022

14. navadna med letom - 3. 7. 2022

14. NEDELJA MED LETOM      3. 7. 2022
Žetev je velika, delavcev pa malo, zato Jezus ne pošlje le dvanajstere, ampak še dodatnih dvainsedemdeset z naročilom, naj bodo blagi, ubogi v duhu in prinašalci resničnega miru. Ta naloga seveda ni lahka, zato se Jezusov učenec tudi danes ne sme prepustiti čustvom in javnemu mnenju, kajti osvobaja nas samo popolna resnica.

v ponedeljek goduje sv. Urh, škof,  v torek praznik sv. bratov Cirila in Metoda, slovanskih apostolov in sozavetnikov Evrope, v sredo sv. Marija Goretti, mučenka, v četrtek sv. Anton Zaccarija, duhovnik, v petek sv. Kilijan, mučenec, v soboto sv. Avguštin in drugi kitajski mučenci. Danes teden 15. nedelja med letom in god sv. Amalije, redovnice.

V ponedeljek sprejemamo mašne namene za mesec september.

Ves teden bo v znamenju Oratorija, zato malo prometne previdnosti okoli cerkve in župnišča.

Danes teden bomo imeli nedeljo župnije, ki je združena z zaključkom Oratorija. Dopoldne bo sveta maša samo ob 10. uri in to v gradu. Po maši vabljeni na skupno kosilo in druženje.

Prosim gospodinje za kakšen sladki prigrizek in tudi za kakšen hleb ali štruco kruha. Prosim pa, če to lahko dostavite v župnišče v soboto do 13. ure. Vsem že vnaprej: Bog povrni!