Avtor: zuribnica Objavljeno: 3. 06. 2022

BINKOŠTI - 5. 6. 2022

BINKOŠTI - 5. JUNIJ 2022
Jezusovo slovo od učencev je polno upanja, saj jim obljublja Duha resnice, ki jih bo vodil in jim vse razodeval. Vsem, ki bodo odprti za Božjo besedo in bodo ljubezen, ki so jo prejeli delili z drugimi, Jezus zagotavlja prostor pri svojem Očetu.

V ponedeljek bomo praznovali Marijo Mater Cerkve - binkoštni ponedeljek. V torek goduje sv. Robert Newminstrski, opat, v sredo sv. Medard, škof, v četrtek Primož in Felicijan, mučenca, v petek sv. Bogumil Poljski, škof, v soboto sv. Barnaba, apostol. Danes teden je nedelja Sv. Trojice.

V ponedeljek, na praznik Marije, Matere Cerkve, bodo sv. maše v Ribnici ob 8., 10. in 19. uri. V Domu bo maša ob 10. uri.

V nedeljo bo žegnanje v Hrovači. Sv. maša bo ob 11. uri.

V nedeljo popoldan ob 16. uri bo tudi sv. maša v Kotu pri kapelici sv. Antona.

Poleg oznanjenih maš bo ta teden še sv. maša v petek zjutraj ob 8. uri v kapeli za +Marijo Jaklin Lovšin.

V petek, 10. junija vabljeni na srečanje oktetov pri Novi Štifti ob 19,30. uri.