Avtor: zuribnica Objavljeno: 30. 04. 2022

Tretja velikonočna - 1. 5. 2022

TRETJA VELIKONOČNA - 1. 5. 2022
Jezus se prikazuje svojim učencem na otipljiv način: v današnjem odlomu evangelija pri sv. maši, ga bodo prepoznali po obilnem ribjem lovu, še bolj pa, ko bodo sedli jest in jim bo ratdelil kruh in vino. V tem evharističnem dejanju so dojeli, kako je Jezus naš gostitelj, ki nas stalno obsipava s svojimi darovi.

Danes je začetek molitvene osmine za nove duhovne poklice.

V ponedeljek goduje sv. Atanazij, škof in cerkveni učitelj, v torek sv. Filip in Jakob, apostola, v sredo sv. Florjan, mučenec, v četrtek sv. Gotard, menih, v petek sv. Dominik Savio, dijak, v soboto sv. Gizela, opatinja. Danes teden 4. velikonočna nedelja - nedelja Dobrega Pastirja.

Ves teden bo v znamenju birmanske devetdnevnice. V torek bo srečanje z birmovalcem škofom Antonom Jamnikom. Birmanci in starši, po možnosti tudi botri, se zberejo ob 17,45.

V sredo popoldan bodo starši birmancev očistili cerkev in Pastoralni center. Zberejo se ob 15,30.

V soboto ob 10. uri bo slovesnost podelitve zakramenta sv. birme.

V nedeljo, danes teden, bomo počastili sv. Florjana, zavetnika gasilcev, na Velikih Poljanah pri maši ob 9. uri. Sv. maša za gasilce bo pa tudi v Sajevcu pri kapelici ob 11. uri in nato blagoslov gasilskega doma.

Poleg oznanjenih maš bosta ta teden še: v sredo ob 20. uri pri Sv. Križu 7. dan za +Marjeto Lovšin in v petek ob 20. uri prav tako pri Sv. Križu 7. dan za +Jernejem Koširjem.