Avtor: zuribnica Objavljeno: 15. 04. 2022

VELIKA NOČ - 17. 4. 2022

VELIKA NOČ - GOSPODOVO VSTAJENJE
Jezusovo vstajenje je bil za vse nepričakovan dogodek. Apostoli ne verjame. Peter in Janez hitita k grobu. Janez pride prvi, a počaka, in da pridnost Petru. Tako se že uresničuje, da bo Peter "skala" oziroma temelj Cerkve, ki se bo hitro širila, ker bo Vstali voditelj tega novega ljudstva.

Ves teden praznujemo velikonočno osmino. V ponedeljek je god sv. Evzebija, škofa, v torek sv. Leona, papeža, v sredo sv. Teotima, misijonarja, v četrtek sv. Anzelma, cerkvenega učitelja, v petek sv. Huga, škofa, v soboto sv. Jurija, mučenca. Danes teden 2. velikonočna, bela, nedelja. Nedelja Božjega usmiljenja.

Na velikonočni ponedeljek bodo svete maše ob 8., 10. in 19. uri.

V ponedeljek ob 14. uri bomo v Otavicah blagoslovili nov križ. Povabljeni.

Ta teden ni verouka, ker so velikonočne počitnice.

Vsem želimo lepo velikonočno praznovanje. Naj vas Kristusovo vstajenje napolnjuje z velikonočnim veseljem.