Avtor: zuribnica Objavljeno: 8. 04. 2022

Cvetna nedelja - 10. 4. 2022

CVETNA NEDELJA
Evangelist Luka opisuje Jezusa kot trpečega služabnika, ki je uresničil najpopolnejšo obliko ljubezni, saj je za nas dal svoje življenje. Jezusov učenec sledi svojemu učitelju tako, da se ne prepusti skušnjavam in vedno vzame svoj križ. Če ni sposoben tega popolnega darovanja, mu ostane samo še ena pot: priznanje svojih grehov, kesanje in zaupanje v Božje

V ponedeljek goduje sv. Stanislav, škof, v torek sv. Zenon Veronski, škof, v sredo, sv. Martin, papež, nato je obhajanje velikonočnega tridnevja, ki ga zaključimo v nedeljo s praznikom Gospodovega vstajenja: Veliko nočjo.

Popoldne od 17h dalje bo priložnost za velikonočno spoved, na voljo bo več spovednikov, prav tako bo priložnost za spoved tudi prve tri dni velikega tedna pred in po maši.

V sredo dopoldne bo obhajanje bolnih in starejših pred velikonočnimi prazniki, če želite, da še koga obiščeva in mu pred prazniki podeliva zakramente, sporočite v župnišče.

V četrtek začnemo obhajati sveto tridnevje. Veliki četrtek je spominski dan zadnje večerje in postavitve zakramenta mašniškega posvečenja. Slovesna maša se prične ob 19h. Darovi pri tej maši so namenjeni župnijski Karitas. Po maši bomo molili molitveno uro z Jezusom na Oljski gori, imeli boste tudi še priliko za spoved.

Veliki petek, spomin Jezusove smrti. Ob 18.30 začnemo z molitvijo križevega pota in nato z obredi velikega petka. Prilika za spoved bo tudi med obredi. Darovi pri križu so namenjeni za Sveto deželo. Ta dan je tudi strogi post.

Velika sobota. Ves dan češčenja Najsvetejšega v božjem grobu. Zjutraj ob 6,30 bomo blagoslovili ogenj, preko dneva pa bomo blagoslavljali velikonočna jedila. Razporedi so v Sejalcu. Ob 20h začetek velikonočne vigilije in s tem praznovanja Gospodovega vstajenja. K vigiliji prinesite sveče

Nedelja - velika noč. Zjutraj ob 7h vstajenje in procesija, nato slovesna vstajenjska maša. Ključarji poskrbite za nosilce bander. Druga maša na veliko noč bo ob 10h in pa zvečer ob 19h.

Ves razpored velikega tedna je podrobno opisan v Sejalcu.

Ministranti bodo imeli v četrtek, petek in soboto eno uro pred obredi vaje.

Ta teden ne bo verouka, pač pa se vsi veroukarji udeležite velikonočnega tridnevja.

Poleg oznanjenih maš bo ta teden še:

V ponedeljek za +Vida in Frančiško Bambič, v torek za +Franca Smrekarja, 7. dan, v sredo za +Antona Tanka, 7. dan, in v četrtek 30 dan za +Marijo Konjar.