Avtor: zuribnica Objavljeno: 2. 04. 2022

Peta postna nedelja - 3. 4. 2022

Peta postna - tiha
GREŠNIK NE SME OBSOJATI GREŠNIKA

Postni čas ne postavlja v ospredje daritev, ampak prenovo srca, kar se mora najprej poznati v medsebojnih odnosih, ko drug pred drugim priznamo, da nismo svetniki, ampak grešniki, vsak s svojimi slabostmi, zato smo si sposobni prizanašati in se sprejemati.

V ponedeljek goduje sv. Izidor Seviljski, v torek sv. Vincenc Ferrer, v sredo sv. Irinej iz Srema, v četrtek sv. Janez de la Salle, v petek sv. Maksim in Timotej, v soboto sv. Maksim Aleksandrijski. Danes teden cvetna nedelja.

Na voljo imate oljčne vejice, ki so jih pripravile istrske župnije. Vaši darovi so namenjeni za obnovo cerkva v Istri.

Danes bomo molili križev pot ob kapelicah iz Brež k Sv. Križu ob 14. uri.

V ponedeljek bomo sprejemali za mašne namene za mesec junij. Po večerni maši bo sestanek Župnijskega pastoralnega sveta.

V petek bo v cerkvi celodnevno spovedovanje od 8. ure dalje do večerne maše. Zvečer ob 20. uri bo postno srečanje mladine in možnost velikonočne spovedi.

Poleg oznanjenih maš bodo ta teden še:

V sredo zvečer v Ribnici 7. dan za +Kristino Jecelj in v petek ob 18. uri na Velikih Poljanah 7. dan za +Stanislavo Mestek.