Avtor: zuribnica Objavljeno: 19. 02. 2022

Sedma nedelja med letom - 20. 2. 2022

SEDMA NEDELJA MED LETOM
Moralni nauki o katerih nam govori evangelist Luka, nimajo namena spodbujati vernike, da bi se trudili postati popolni kot je popoln naš nebeški Oče. Dovolj je, da Boga posnemamo v njegovi dobroti in usmiljenju.

V ponedeljek goduje sv. Peter Damiani, škof in cerkveni učitelj, v torek je praznik Sedeža apostola Petra, v sredo sv. Polikarp, škof in mučenec, v četrtek je praznik sv. Matija, apostola, v petek sv. Valburga, opatica, v soboto sv. Aleksander, škof. Danes teden 8. nedelja med letom.

Ta teden zaradi šolskih počitnic ne bo verouka. Družinam želimo lep oddih.

V torek po večerni sv. maši ste vljudno vabljeni na občni zbor naše župnijske Karitas. Ob tem se iz srca zahvaljujemo vsem prostovoljkam in prostovoljcem, vsem, ki darujete, in vsem, ki ne prezrete stiske bližnjega. Hvala Vam, Bog vas živi!

V petek ob 17. uri ste vabljeni k češčenju sv. Rešnjega Telesa.

V soboto ne bo jutranje maše v Ribnici. Mašni namen za +Vido Košir bo opravljen  pri Sv. Križu popoldan ob 17. uri.

ŽPS in v soboto načrtovalni dan. Odhod avtobusa bo zjutraj ob 7h izpred cerkve. Prosim, da se doma prej testirate!

Poleg oznanjenih maš bo ta teden še:
v sredo zvečer za + Marijo Žagar, 7. dan.

V župniji Sodražica v sredo obhajajo obletnico smrti božje služabnice Magdalene Gornik z Gore. Ker je na Gori majhna cerkev, bo romarski shod v župnijski cerkvi v Sodražici. Ob 15h bo molitvena ura in ob 16h sv. maša, ki jo bo daroval nadškof msgr. Stanislav Zore. Postulator msgr. Franci Petrič pa bo predstavil potek postopka za beatifikacijo. Vso slovesnost bo možno spremljali tudi po internetni strani župnije Sodražica, kjer bo objavljena povezava (link).