Avtor: zuribnica Objavljeno: 26. 12. 2021

Sveta Družina - 26. 12. 2021

SVETA DRUŽINA
Zgled Marije in Jožefa, ki sta se pustila voditi Bogu, vabi današnje starše na pot poglobitve vere in zaupanja v Boga. Samo tako si bomo lahko ponovno pridobili tudi pravo zaupanje v sočloveka. Pošteni državljani in dobri kristjani lahko postanemo le v družbi Jezusa, Marije in Jožefa, ki niso bili zavarovani pred različnimi krizami, a so vztrajali do konca.

Godovi v tednu, ki je pred nami:

V ponedeljek goduje sv. Janez, evangelist, v torek je god Nedolžnih otrok, v sredo sv. TomažBecket, škof in mučenec, v četrtek sv. Feliks, papež, v petek sv. Silvester, papež, v soboto Novo leto in praznik Marije svete Božje Matere. Danes teden 2. nedelja po Božiču in god sv. Bazilija Velikega ter Gregorja Nacianškega, škofa in cerkvenega učitelja.

Ves teden obhajamo božično osmino in se zahvaljujemo za veliki dar odrešenja.

V petek je zadnji dan koledarskega leta. Sveta maša bo zjutraj ob 8. uri v cerkvi. Povabljeni, da se Bogu zahvalimo za preteklo leto. Ne pozabimo, da je ta dan drugi sveti večer. Blagoslovimo svoja stanovanja in družine. Dajmo najprej Bogu čast.

V soboto začenjamo novo leto 2022. Svete maše bodo po nedeljskem redu: v Ribnici ob 8., 10. in 18. uri ter na Velikih Poljanah ob 9. uri.

V nedeljo bo pri vseh mašah darovanje za potrebe župnije. Za vsak vaš dar že vnaprej Bog lonaj!

V torek in sredo bosta jutranji maši v kapeli, v petek pa v cerkvi.

Ta teden lahko še vložite vlogo, da 1% dohodnine darujete za župnijo.