Avtor: zuribnica Objavljeno: 18. 12. 2021

Četrta adventna nedelja - 19. 12. 2021

ČETRTA ADVENTNA - 19. 12. 2021
Gospod Jezus prihaja, da izpolni Očetovo voljo! Z rojstvom v jaslicah je hotel biti solidaren z vsemi ljudmi, še posebej pa s tistimi, ki si v revščini in drugih nemogočih razmerah ustanavljajo zakon in družino. Gospod, bodi jim blizu s svojim blagoslovom in pomočjo!

Na 4. adventno nedeljo bo ob 17. uri spovedovanje pred prazniki. Pri večerni maši bodo skavti prinesli Luč miru.

Godovi v tednu, ki je pred nami:

Ves teden se pripravljamo na praznik Gospodovega rojstva. Posamezni godovi pa so: v ponedeljek sv. Vincencij Romano, duhovnik, v torek sv. Peter Kanizij, cerkveni učitelj, v sredo sv. Frančiška Cabrini, redovnica, v četrtek sv. Janez Kancij, duhovnik, v petek Adam in Eva, naša prastarša. Ta dan je PRVI SVETI VEČER. Sobota slovesni in zapovedani praznik rojstva našega Gospoda Jezusa Kristusa - Božič. Danes teden nedelja svete Družine in god sv. Štefana diakona in prvega mučenca.

Povabljeni k devetdnevnici med katero spremljamo Marijo in Jožefa na poti v Betlehem. Med večernimi mašami prilika za spoved.

V torek ob 6. uri zjutraj povabljeni k zornicam.

V torek bomo pripravljali letošnje jaslice. Vabim jasličarje in tudi še koga, ki bi si vzel čas in pomagal pri tem lepem delu. Zberemo se ob 8. uri.

V petek je maša samo zjutraj ob 8. uri. Maša bo v cerkvi. Ne pozabimo, da je ta dan prvi sveti večer. Zvečer blagoslovimo stanovanja z molitvijo, blagoslovljeno vodo in kadilom.

Božično praznovanje začnemo s polnočno mašo, ki bo v Ribnici in na Velikih Poljanah. Ostale svete maše bodo v Ribnici ob 8., 10. in 18. uri. Ob 16. uri bo sveta maša tudi v Domu.

V nedeljo, danes teden, bo običajni liturgični red. Pri vse mašah bo na koncu še poseben blagoslov otrok.

Poleg oznanjenih maš bosta ta teden še:

V ponedeljek 7. dan za +Ivano Andoljšek in v četrtek 30. dan za +Marijo Kljun.

Sedanja vlada je sprejela Uredbo o namenitvi dela dohodnine za donacije, v kateri je uvrstila na seznam dohodninskih upravičencev vse sestavne dele Katoliške cerkve (vse župnije). To pomeni, da z letom 2021 sestavni deli Katoliške cerkve (vsaka župnija) ponovno lahko prejemajo namenski del dohodnine. Zato prosim tiste, ki bi 1% dohodnine namenili naši župniji, da podpišete izjavo jo posredujete na FURS ali oddaste v župniji, da jih bomo skupaj zbrane oddali. Rok za oddajo izjav je 31. december. Nekaj prijavnic lahko dobite na mizicah z verskim tiskom, lahko pa jo dobite tudi na tej POVEZAVI, in si jo natisnete. Davčno številko (DŠ) dobite na zadnji strani vsakega SEJALCA.

Ponedeljek - 20. 12.

Vincencij,
Romano

Dom

po namenu

+ Ivana Andoljšek, 7. dan

++Franc in Albina Jaklič

+Marija, obl., in Alojz Petek ter France Šilc

Torek - 21. 12.

Peter Kanizij

Ribnica

za svoje veroučence in njihove družine (kaplan)

++Ivica in Marijan Gril

Vel. Poljane

+Jože Levstek

+Marija in ++Škulj

++Darinka in Ludvik Zalar, obl.

Dom

po namenu