Avtor: zuribnica Objavljeno: 9. 01. 2021

Jezusov krst - 10. 1. 2021

JEZUSOV KRST - 10. JANUAR 2021
NEBEŠKI OČE RAZODENE, DA JE JEZUS NJEGOV SIN

Bog prepozna Jezusa za svojega Sina, ko se je s krstom vključil v novozavezno Božje ljudstvo. Tudi nas Bog prizna za svojega, ko sprejmemo njegovo ponudbo, ko se s krstom vključimo v Cerkev in s krstno milostjo sodelujemo pri širjenju Božjega kraljestva.

V ponedeljek goduje sv. Pavlin Oglejski, škof; v torek sv. Tatjana, mučenka; v sredo sv. Hilarij, škof in cerkveni učitelj; v četrtek sv. Odon, opat; v petek sv. Absalom, koprski škof; v soboto sv. Honorat, škof. Danes teden 2. nedelja med letom in god sv. Antona puščavnika.

Ta teden bodo naše katehistinje zopet imele verouk »na daljavo«. Prosim veroučence in tudi njihove starše, da pri tem sodelujejo.

Tudi ta teden boste lahko svete maše spremljali preko Facebooka. Možnost prejema zakramenta svete spovedi je vsak četrtek od 16. do 17. ure. Sveto obhajilo lahko prejmete vsako nedeljo med 10. in 11,30. k svetemu obhajilu povabljeni tudi veroučenci. Otroci lahko takrat tudi prinesejo svoj dar za misijone.

Poleg oznanjenih maš bodo ta teden še:

V ponedeljek 7. dan za +Antem Šolajem, v četrtek 30. dan za Frančiško Lesar in 7. dan za +Angelo Drobnič. Pomotoma je izpadel mašni dar za nedeljo, ko se bo opravila tudi sveta maša za +Francko Pelc, obl.