Avtor: zuribnica Objavljeno: 12. 12. 2020

3. ADVENTNA - 13. 12. 2020

3. ADVENTNA NEDELJA - 13. DECEMBER 2020

SREDI MED VAMI STOJI, A VI GA NE POZNATE
Tudi mi, tako kot Izraelci v Jezusovem času, večkrat težko opredelimo Jezusa Kristusa.. Eni bi radi imeli za heroja, drugi za izrednega človeka, tretji za kaj drugega. Janez Krstnik pa v našem imenu poudarja, da je Jezus tisti, ki krščuje v Svetem Duhu. Samo on lahko prenovi naš svet in ga odreši.

V ponedeljek goduje sv. Janez od Križa, duhovnik in cerkveni učitelj; v torek bl. Antonija, Krizina in druge drinske mučenke; v sredo sv. Adelajda, kraljica; v četrtek sv. Janez de Matha, redovni ustanovitelj; v petek sv. Vunibald, opat; v soboto sv. Urban, papež. Danes teden 4. adventna nedelja.

Prehajamo v drugi del adventnega časa. Prilika za sveto spoved bo vsak dan dopoldan od 10. - 11. ure in popoldan od 16. - 17. ure. V cerkvi in pred spovednico se držite varnostnih ukrepov.

Cerkev je odprta vsak dan od 10. - 17. ure.

V sredo začnemo božično devetdnevnico. Spremljajmo Jožefa in Marijo na poti v Betlehem.

V cerkvi pod korom lahko dobite koledarje, kadilo, novo številko Družine in pa tudi decembrsko Ognjišče je še na razpolago.

Spremljate sporočila preko župnijske spletne strani in pa tudi preko Facebooka.

Ostanite zdravi in naj vas spremlja Marijino varstvo in Božji blagoslov!