Avtor: zuribnica Objavljeno: 27. 06. 2020

13. nedelja med letom - 28. 6. 2020

V ponedeljek je praznik apostolskih prvakov sv. Petra in Pavla; v torek godujejo Prvi mučenci rimske Cerkve; v sredo sv. Aron, očak; v četrtek sv. Janez Frančišek Regis, duhovnik; v petek sv. Tomaž, apostol; v soboto sv. Urh, škof. Danes teden slovesni praznik svetih bratov Cirila in Metoda, slovanskih apostolov in sozavetnikov Evrope.

V ponedeljek bo v ljubljanski stolnici v mašnike posvečenih 6 diakonov; med njimi tudi g. Martin Leban, ki je diakonsko leto preživel med nami. Veselimo se jih in jih podprimo z molitvijo. V ponedeljek bo zaradi mašniškega posvečenja, sveta maša samo zvečer ob 19h.

V torek bomo vpisovali mašne namene za mesec september.

Petek je prvi v mesecu. Dopoldan obhajanje bolnih in ostarelih, po večerni maši litanije in blagoslov z Najsvetejšim.

V soboto po večerni maši vabljeni k marijanski pobožnosti.

V skladu z navodili naših škofov, so maske v cerkvi spet obvezne, prav tako se držimo 1,5 m medsebojne razdalje in si ob prihodu v cerkev razkužimo roke.

Učence sedmega, osmega in devetega razreda prosimo, da po sveti maši počakajo pred zunanjimi vrati zakristije, kjer bodo dobili potrdila o opravljenem veroučnem letu.

Ker zaradi praznika ni bilo mogoče natisniti Sejalca, bo v tem tednu na voljo v cerkvi in pred župniščem.

Svete maše v prihodnjem tednu:

+Stane Benčina

+Peter Maležič

30. 6.

+Stane Babič in starši Ogrinc

+Franc Andoljšek, obl.

1. 7.

+Ivan Šarič

po namenu

++starši Maležič, Gorenjska c. 37

2. 7.

++druž. Pucelj (Dane)

+Janko Jakobčič, obl.

3. 7.

V čast Srcu Jezusovemu

++starši Tanko, Hrovača 17, obl.

4. 7.

+Marjeta Oberstar (Tekavčevi)