Avtor: zuribnica Objavljeno: 2. 05. 2020

4. velikonočna nedelja - 3. 5. 2020

V ponedeljek goduje sv. Florjan, mučenec, zavetnik gasilcev;
v torek sv. Gotard, škof;
v sredo sv. Dominik Savio, zavetnik ministrantov;
v četrtek sv. Gizela, redovnica;
v petek praznujemo obletnico posvetitve naše stolne cerkve;
v soboto sv. Izak, prerok.
Prihodnja nedelja bo 5. velikonočna.

Ta teden se odpirajo naše župnijske cerkve. V Ribnici bomo začeli javno maševati v sredo, 6. maja, ob 19. uri. Prosim, da k mašam prihajate pravočasno, imeti morate masko in pred vstopom bo potrebno razkužiti roke. Vstop bo samo skozi glavni vhod. V cerkvi vas bodo redarji usmerili na prvi prazen prostor. Prosim, da začnete zapolnjevati klopi od spredaj nazaj. Več boste dobili v novem Sejalcu, ki bo, upam, izšel v ponedeljek in ga boste lahko dobili pred župniščem, od srede dalje pa tudi v cerkvi. Je pa že objavljen na spletni strani naše župnije.

Redna večerna maša od srede dalje bo ob 19. uri v cerkvi.
Ob nedeljah bodo sv. maše, dokler veljajo takšni ukrepi, ob 7h, 8,30 in 10. uri.

Duhovniki še vedno mašujemo zasebno, brez udeležbe ljudi, tako da bomo mašne namene napovedovali samo pri večerni maši.

Spremljajte navodila na spletni strani župnije in Facebooku.