Avtor: zuribnica Objavljeno: 27. 04. 2024

PETA VELIKONOČNA

5. VELIKONOČNA - 28. 4. 2024

Evangelist Janez govori v evangeliju današnje nedelje o trti in mladikah, o Kristusu in vernikih. Dokler so verniki povezani s svojim učiteljem, dokler so mladike povezane s trto, je zagotovljena normalna rast. Ko pa se vernki oddaljijo od Kristusa in začnejo iskati svojega učitelja drugje, se normalna rast in dozorevanje prekine.

Godovi med tednom
V ponedeljek sv. Katarina Sienska, cerkvena učiteljica, sozavetnica Evrope,
v torek sv. Pij V, papež,
v sredo sv. Jožef Delavec,
v četrtek sv. Atanazij, škof in cerkveni učitelj,
v petek sv. Filip in Jakob, apostola,
v soboto sv. Florjan, mučenec.
Prihodnja nedelja bo 6. velikonočna - Florijanova nedelja.

V sredo praznik sv. Jožefa Delavca, začetek Marijinega meseca majnika in šmarnične pobožnosti. Dogovorite se za šmarnice po vaseh. Šmarnično branje in listke dobite v župnišču.
Petek je prvi v mesecu. Dopoldan obhajanje bolnih in ostarelih, ob 18. uri češčenje Najsvetejšega in sveta maša. Dopoldne bomo sprejemali mašne namene za mesec julij.
Na prvo soboto vabljeni pol ure pred mašo k fatimski pobožnosti.
V nedeljo bomo praznovali zavetnika gasilcev sv. Florjana. Na Velikih Poljanah bo praznovanje ob 9. uri in v Nemški vasi ob 11. uri.
Zaradi prvomajskih počitnic ta teden ni verouka.

Poleg oznanjenih maš bo v petek zvečer ob 20. uri pri Sv. Križu 7. dan za +Marijo Lovšin.

Svete maše na podružnicah bodo od 1. maja dalje ob 20. uri.