Avtor: zuribnica Objavljeno: 13. 04. 2024

3. VELIKONOČNA

3. VELIKONOČNA - 14. 4. 2024

Trpljenje, smrt in vstajenje so trije vidiki vstajenske skrivnosti. Oznanjati jih moramo tako, da bodo privedli do spreobrnenja in odpuščanja grehov med vsemi narodi. To pa lahko dosežemo le s pričevanjem, da nas je Jezus prepričal, kajti samo on lahko utrdi našo vero.

Godovi med tednom
V ponedeljek sv. Helena Alzaška, kneginja,
v torek sv. Bernardka Lurška, redovnica,
v sredo sv. Simon, mučenec,
v četrtek sv. Evzebij, škof,
v petek sv. Leon IX., papež,
v soboto sv. Teotim, škof in misijonar.
Prihodnja nedelja bo 4. velikonočna.
Teden, ki je pred nami je namenjen molitvi za nove duhovne poklice. Sklep molitvene osmine bo prihodnjo nedeljo, ko bomo obhajali nedeljo Dobrega Pastirja.
V ponedeljek po večerni maši bo srečanje Župnijskega pastoralnega sveta.
V sredo po večerni maši bo priprava na krst. Krščevanje nato v nedeljo ob 11. uri.
V petek po večerni maši bo v cerkvi sestanek za starše letošnjih prvoobhajancev.
V petek ob 18. uri vabljeni k češčenju Najsvetejšega in molitvi za nove duhovne poklice.

V soboto, 20. aprila, popoldan, bo na Brezjah srečanje družin ljubljanske nadškofije pod geslom »Vzemi Boga zares!«.

Po uvodnem slavljenju v čast Mariji bodo skavti vodili program za otroke, najstnike bosta nagovorila s. Ana Šuštar in Bernard Rožman, starše pa Aleš Čerin.

Srečanje se zaključi s sv. mašo ob 16. uri, ki jo bo daroval nadškof Zore.

Vabljeni torej na Brezje to soboto ob 14. uri.

Verouk bo spet po običajnem urniku.
Poleg oznanjenih maš bo ta teden v sredo 7. dan za +Janezom Andoljškom.