Avtor: zuribnica Objavljeno: 16. 03. 2024

PETA POSTNA - TIHA

PETA POSTNA - TIHA - 17. 3. 2024

"Radi bi videli Jezusa" so pogani prosili apostole. Pred Jezusom je bilo trpljenje in poveličanje. Šele nato se bo razodel vsem, ki po njem hrepenijo. Tudi mi moramo sprejeti ne le svetle, temveč tudi temne trenutke, da bomo lahko Jezusa razumeli in mu sledili.

Godovi med tednom
V ponedeljek Ciril Jeruzalemski, škof in cerkveni učitelj,
v torek praznik sv. Jožefa, Jezusovega rednika,
v sredo Martin iz Brage, škof,
v četrtek Serapion, mučenec,
v petek Lea, spokornica,
v soboto liturgično praznovanje Gospodovega oznanjenja.
Prihodnja nedelja bo Cvetna.

Zadaj v cerkvi lahko dobite oljčne vejice, katere so pripravile istrske župnije. Dar je namenjen vzdrževanju njihovih cerkva.
Ta teden bo na Radiu Ognjišče potekal radijski misijon. Misijonski nagovori bodo vsak dan ob 11.15 in 17.00. Ponovitev bo vsak večer med 22. in 24. uro. Posnetki bodo na voljo tudi v radijskem arhivu, na spletni strani Radia Ognjišče.
V torek je slovesni praznik sv. Jožefa, Jezusovega rednika. Svete maše bodo v Ribnici ob 8., 10. in 18. uri. Na Velikih Poljanah ob 17. uri.
V petek bo celodnevno spovedovanje ob 8. do 19. ure.
V petek bo ob 17. uri v Cerkvi izpostavljeno Najsvetejše, ob 18. uri bo križev pot in nato sveta maša. Po maši bomo v kapeli izpostavili Najsvetejše in nadaljevali celonočno češčenje. Razpored češčenja je v Sejalcu. Češčenje bomo zaključili s sveto mašo v soboto zjutraj ob 7. uri.
V soboto zvečer bo pred sveto mašo pri sv. Križu spovedovanje (ob 16,30).
Na cvetno nedeljo bomo pri vseh mašah blagoslovili zelenje. Ob 10. uri, če bo vreme ugodno, bomo zelenje blagoslovili pred stranjskim vhodom in nato v procesijo odšli v cerkev. Od 17. ure dalje možnost spovedi, na voljo bo več spovednikov.
Veroučenci bodo v tem tednu imeli velikonočno spoved, razen 6. razreda, ki ta teden nima verouka, spoved pa bodo imeli v naslednjem tednu.
V torek ob 16. uri bo pri Sv. Križu pogreb +Pavle Arko.