Avtor: zuribnica Objavljeno: 16. 02. 2024

PRVA POSTNA

PRVA POSTNA - 18. 2. 2024

Po krstu je Jezus šel v puščavo in hudi duh ga je skušal. Jezus ni podlegel skušnjavam in nam s tem dal zgled, kako se moramo sami boriti za Božje kraljestvo z močno voljo in čuječnostjo nad svojimi čuti.

V ponedeljek, Konrad iz Piacenze, spokornik,
v torek Sadot in perzijski mučenci ter fatimski pastirčki, Jacinta in Frančišek,
v sredo Peter Damiani, škof, cerkveni učitelj,
v četrtek Sedež apostola Petra ter Maksimilijan Ptujski, škof,
v petek Polikarp, škof, mučenec, (post)
v soboto Matija, apostol (kvatre).
V nedeljo bo 2. postna.

Danes (v nedeljo) bo sklep 40-urne pobožnosti ob 17. uri. Lepo povabljeni.
V torek je ob 19. uri - občni zbor Župnijske Karitas.
V soboto in nedeljo je ob 19. uri 2. del tečaja priprave na zakon.
Prihodnjo nedeljo nas bodo pri nedeljskih svetih mašah obiskali in predstavili svoje delo člani terapevtske komune Lautari.
Naslednjo nedeljo, 2. postno, bo ob 14. uri križev pot v Nemški vasi.

Ta teden so veroučne počitnice.
Ob postnih petkih še posebej zdržek od mesa.

Poleg oznanjenih maš bo ta teden še:
-  V sredo 7. dan za rajnega Ivana Štupico

V petek, 23. februarja bodo v župnijski cerkvi v Sodražici obhajali obletnico smrti Božje služabnice Magdalene Gornik. Ob 15.15 bo molitev križevega pota za njeno beatifikacijo. Ob 16. uri bo daroval sv. mašo nadškof msgr. Stanislav Zore. Postulator msgr. Franci Petrič bo nato predstavil potek postopka. Po maši pa bo v cerkvi tudi premierna uprizoritev filma z naslovom Okronana, o njenem življenju, ki ga je pripravil filmski studio Siposh.
Lepo vabljeni!