Avtor: zuribnica Objavljeno: 13. 02. 2024

ŽPS februar 2024

Utrinki seje ŽPS z dne 10. februarja 2024:

• Nedeljska sveta maša je temelj našega duhovnega življenja. Skrbno pripravljeno nedeljsko bogoslužje, pripravljeni bralci in drugi bogoslužni sodelavci, čista in okrašena cerkev… pričujejo o pomenu evharistije v našem življenju.
  • Bogoslužne dobe so pomemben del našega duhovnega življenja. Cerkev nam skozi bogoslužne dobe in tudi življenja svetnikov osvetljuje odrešenjsko delo Jezusa Kristusa. Vsaka doba ima svoj poudarek in nas vodi k poglobitvi naše vere. Bogoslužno leto je pravo potovanje in zato leto Gospodove milosti, kjer moremo v skladu z dobo (adventni čas, božični čas, postni čas, velikonočni čas ali čas med letom) preoblikovati svoje življenje, se prenoviti in spreobrniti, kot so to storili svetniki.