Avtor: zuribnica Objavljeno: 30. 12. 2023

SVETA DRUŽINA

SVETA DRUŽINA - 31. 12. 2023

Sveta družina nam je zgled, kako se je treba vključiti v socialni red, ki mora biti usklajen z Božjo zakonodajo. Jezus je namreč prišel kot tisti, ki združuje in povezuje z Očetom, hkrati pa tudi ločuje vse, kar ni v skladu z Božjim načrtom. Prerok Simeon je namreč spoznal, da je Jezus "postavljen v padec in v vstajenje mnogih".

V ponedeljek novo leto – Marija, Sveta Božja Mati
v torek Bazilij in Gregor Nacianški, cerkvena učitelja,
v sredo  Presveto Jezusovo ime,
v četrtek sv. Elizabeta Seton, redovnica,
v petek Janez Nepomuk Neumann, škof,
v soboto Gospodovo razglašenje – Sveti trije kralji
Naslednja nedelja je nedelja Jezusovega krsta
Danes na zadnji dan leta ni večerne maše. Ne pozabimo blagosloviti svojih stanovanj in hiš. Dajmo prvo Bogu čast in hvalo.
Na novega leta dan bodo svete maše ob 8., 10. in 18. uri, v Domu ob 10. uri. Ta dan je tudi smrtni dan bl. Alojza Grozdeta. Pred 81. leti je bil umorjen. Po maši bomo prejeli blagoslov z relikvijami.
Petek je prvi v mesecu januarju. Ta dan ne bomo obhajali bolnikov, ker so bili obhajani pred prazniki. Večerna maša bo v cerkvi. Ob 17. uri pa vabljeni k češčenju Najsvetejšega.
V soboto je praznik Gospodovega razglašenja ali sveti trije kralji. Svete maše v Ribnici bodo ob 8., 10., in 18. uri. Pri Sv. Križu ob 17. uri. Otroci naj ta dan prinesejo v jaslice dar, ki so ga nabrali v adventnem času, kot je bilo priporočeno v adventnem koledarju. Lepo bi bilo, če bi k maši prišli s kronami na glavah.
Ta teden so še božične veroučne počitnice.
Na praznik sv. Treh kraljev ste vabljeni, da prisluhnete koncertu starih in mladih božičnih melodij od blizu in daleč. Koncert bo v soboto, 6. januarja, po večerni maši v župnijski cerkvi sv. Štefana, na njem pa bodo sodelovali otroški in mladinski pevski zbor župnije Ribnica ter ženski komorni zbor Anamanka.

V sredo bomo imeli duhovniki ribniške dekanije srečanje v naši župniji. Sveta maša bo ob 9,30 v kapeli.