Avtor: zuribnica Objavljeno: 2. 12. 2023

PRVA ADVENTNA

PRVA ADVENTNA - 3. 12. 2023

Kristjan, ki živi v pričakovanju Gospoda, sprejema polno odgovornost za vsa svoja dejanja. Njegova čuječnost je povezana z molitvijo, treznostjo, vero, ljubeznijo in begom pred vsem slabim. Zares, človek je močan, ko v nobeni stvari ne pretirava!

V ponedeljek goduje sv. Janez Damaščan, cerkveni učitelj,
v torek sv. Sava, puščavnik,
v sredo sv. Nikolaj (Miklavž), škof,
v četrtek sv. Ambrož, škof in cerkveni učitelj,
v petek Praznik Brezmadežnega spočetja Device Marije
v soboto sv. Juan Diego iz Guadalupe, videc.
Prihodnja nedelja bo 2. adventna.
V ponedeljek po večerni maši je sestanek Župnijskega pastoralnega sveta.
V petek praznik Brezmadežnega spočetja Device Marije. Svete maše v Ribnici ob 8., 10. in 18. uri.
Sv. Miklavž bo prišel v našo župnijo v nedeljo, 10. decembra, ob 16. uri.
Delavniške svete maše bodo odslej v kapeli, razen v petek, na praznik Brezmadežne in pa v soboto zvečer.

Z adventom začenja romanje po naši župniji Marija Romarica. Kar precej družin se je vpisalo za Marijin obisk, je pa še kar nekaj mest prostih. Razpored lahko dobite na spletni strani župnije pod zavihkom aktualno. Marijo vzamete po večerni maši in jo naslednji dan prinesete k večerni maši. Z Marijo boste prejeli tudi majhen molitvenik, ki vam bo pomagal pri skupni molitvi. Naj vas pri tem spremlja Marijina priprošnja in Božji blagoslov.

Na mizicah z verskim tiskom lahko vzamete formular za namenitev 1% dohodnine naši župniji. Se priporočam. Lansko leto je bil kar dober odziv in se vam za to zahvaljujem.