Avtor: zuribnica Objavljeno: 25. 11. 2023

KRISTUS KRALJ VESOLJSTVA

KRISTUS KRALJ VESOLJSTVA - 26. 11. 2023

V evangeliju današnje nedelje nam evangelist Matej govori o zaključnem dejanju odrešenja: Jezus bo pri sebi zbral vse, ki pripadajo Očetu in bo kot pastir potegnil ločnico med različnimi ovcami in med ovcami in kozli. Sodba pa ne bo temeljila na posebnih, izrednih dejanjih, ampak na usmiljenju in bratski ljubezni.

V ponedeljek goduje sv. Modest in Virgil, škofa, apostola Karantanije,
v torek sv. Katarina Laboure, redovnica,
v sredo sv. Filomen, mučenec,
v četrtek sv. Andrej, apostol,
v petek sv. Edmund, mučenec
v soboto sv. Bibijana (Vivijana), mučenka.
   Prihodnja nedelja bo PRVA ADVENTNA, nedelja Karitas. Ves teden bo posvečen delovanju Karitas. V nedeljo bo nabirka namenjena delovanju škofijske in župnijske Karitas. Za darove se vam že vnaprej zahvaljujemo.
   Otroci bodo ta teden pri verouku dobili adventni koledar, katerega bodo začeli izpolnjevati prihodnji teden.

Družine prvoobhajancev in birmancev pa bodo po elektronski pošti dobile adventno pismo, katero jih bo spodbudilo k obisku Marije Romarice v adventnem času. Vabljeni tudi ostali, da sprejmejo Marijo za kakšen dan v svojo družino. Prijavite se lahko preko prijavnice na spletni strani župnije, pod zavihkom aktualno.
   V sredo po večerni maši bo srečanje bralcev Božje besede. Vabljeni tudi novi bralci.
   Petek je prvi v mesecu. Dopoldan obhajanje bolnih in ostarelih, ob 17. uri vabljeni k češčenju Najsvetejšega. V soboto po večerni maši vabljeni k marijanski pobožnosti.
   V petek, 1. decembra, bo ob 19. uri na Škrabčevi domačiji predstavljena knjiga Hrvača, ki jo je spisal Josip Lesar.
   Poleg oznanjenih maš bo v sredo zvečer 7. dan za +Jožefo Turk.