Avtor: zuribnica Objavljeno: 18. 11. 2023

33. nedelja med letom - 19. 11. 2023

Preteklo nedeljo nas je Jezus opozoril na čuječnost pri pričakovanju njegovega prihoda. Evangelij današnje nedelje pa poudarja, da mora biti ta čuječnost dinamična. Gospoda ni vredna tista skupnost, ki se preveč prilagaja svetu in vsakdanje težave rešuje na način, kot da Boga ni.Tako skupnosti kot posamezniki se moramo zavedati, da bomo vrednoteni po sadovih, ki bodo dobri ali slabi.

V ponedeljek goduje sv. Edmund, kralj,
v torek Darovanje Device Marije,
v sredo sv. Cecilija, zavetnica cerkvene glasbe in pevcev,
v četrtek sv. Klemen I., papež,
v petek sv. Andrej in drugi vietnamski mučenci,
v soboto sv. Katarina Aleksandrijska, mučenka.
V nedeljo je praznik KRISTUSA KRALJA VESOLJSTVA.

Zadaj v cerkvi lahko poravnate stroške za sv. Miklavža. Današnjo nedeljo še lahko prijavite otroke tako po spletu, kot tudi tu v cerkvi.
Ne pozabite prijavit otroke za adventno oratorijsko delavnico. Prijavnico lahko dobite na spletni strani župnije.
V petek po večerni maši bo koncert okteta Gallus in Gorenjskega okteta. Lepo vabljeni.
V soboto bodo ob 10. uri vaje za starejše ministrante.
V nedeljo, na praznik Kristusa Kralja vesoljstva je zaključek cerkvenega leta ter začetek tedna Karitas.
Poleg oznanjenih maš bosta ta teden še:
•    v sredo zvečer v Ribnici 7. dan za +Branka Govžeta
•    v četrtek zvečer v Ribnici 7. dan za +Janka Hrena.