Avtor: zuribnica Objavljeno: 11. 11. 2023

32. nedelja med letom - 12. 11. 2023

Božja beseda zadnjih nedelj cerkvenga leta nas vabi k vztrajnosti in čuječnosti, ker ne vemo ne ure ne dneva, kdaj bomo poklicani pred Gospoda. Ne smemo biti podobni nespametnim devicam, ki so prišle čakat ženina s svetilkami brez olja.

V ponedeljek goduje sv. Stanslav Kostka, redovnik,
v torek sv. Lovrenc Irski, škof,
v sredo sv. Albert Veliki, škof in cerkveni učitelj,
v četrtek sv. Marjeta Škotska, kraljica,
v petek sv. Elizabeta Ogrska, redovnica,
v soboto obletnica posvetitve bazilik sv. Petra in Pavla v Rimu.
Prihodnja nedelja bo 33. nedelja med letom; goduje sv. Matilda, mistikinja.

Z današnjim dnem je možna prijava otrok na letošnji oratorijski dan – izdelovanje adventnih venčkov, ki bo v soboto, 2. 12. 2023. Elektronsko prijavnico najdete na naši spletni strani pod zavihkom oratorij.
Prav tako otroke že lahko prijavite na letošnje miklavževanje (Sv. Miklavž pride v nedeljo, 10. 12. 2023 ob 4h popoldne). Vse informacije in spletno prijavnico najdete na naši spletni strani pod zavihkom aktualno. Če kdo potrebuje pomoč pri prijavi lahko pokliče kaplana/v župnišče.
Obe prijavnici bosta odprti do konca tega tedna (18. 11.).
V sredo bo po večerni maši priprava na krst in krščevanje danes teden ob 11h.
V ponedeljek po večerni maši bo intervizijsko srečanje Medgeneracijskega društva za kakovostno starost Ribnica.