Avtor: zuribnica Objavljeno: 4. 11. 2023

31. navadna - ZAHVALNA

31. navadna - ZAHVALNA - 5. 11. 2023

Jezus je prišel večkrat v konflikt s farizeji, ker je opozarjal na razliko med zunanjim izpolnjevanjem zakona in notranjo naravnanostjo. Tudi mi se moramo varovati pred skušnjavo, da bi hoteli biti boljši od svojega učitelja. Mi smo samo bratje in sestre in Jezus je edini učitelj, ki ga je vredno posnemati.

V ponedeljek god sv. Lenarta, opata.

V sredo god škofa Gotfrida (Bogomir).

V četrtek praznik posvetitve lateranske bazilike v Rimu (papeževa stolnica). Ta dan goduje mučenec Teodor (Darko).

V petek god papeža in cerkvenega učitelja Leona Velikega. Ta dan goduje tudi Andrej Avelinski (goduje g.dekan in župnik Andrej Ojstrež).

V soboto god škofa Martina iz Toursa.

Prihodnja nedelja je 32. navadna med letom, goduje škof in mučenec Jozafat Kunčević.

Mašne namene za mesec januar bomo sprejemali v ponedeljek, 6. novembra.
ŽPS – Srečanje Župnijskega pastoralnega sveta bo v ponedeljek, 6. novembra, po večerni maši.