Avtor: zuribnica Objavljeno: 9. 09. 2023

23. navadna med letom

23. navadna med letom - 10. 3. 2023

Kdor želi hoditi za Kristusom, se mora vaditi v ponižnosti do Boga in do ljudi, kar se kaže v ustrežljivosti do najbolj ubogih in v odpuščanju. To ni lahka pot, ker je težko odpuščati, ko je človeku bila storjena krivica in sam ni nič kriv. Zato je treba moliti za milost odpuščanja.

V ponedeljek godujeta sv. Prot in Hijacint, mučenca,
v torek je god Marijinega imena,
v sredo sv. Janez Zlatousti, škof in cerkveni učitelj,
v četrtek praznik povišanja sv. Križa,
v petek goduje Žalostna Mati Božja,
v soboto sv. Kornelij, papež in Ciprijan, škof, mučenca.
Prihodnja nedelja bo 24. med letom.

V ponedeljek začnemo z rednim veroukom po urniku.
V sredo po večerni maši bo priprava na krst in v nedeljo nato krščevanje.
V nedeljo bo žegnanje pri sv. Križu,  kjer bo sv. maša ob 11. uri.
Prihodnja nedelja je nedelja svetniških kandidatov ljubljanske metropolije, ki jo bomo letos obhajali v župnijski cerkvi v Sodražici. Ob 14.45 bo molitvena ura in ob 16. uri sv. maša, ki ji bo ob somaševanju škofov in duhovnikov predsedoval ljubljanski nadškof metropolit msgr. Stanislav Zore. V ospredju pozornosti bo letos Božja služabnica Magdalena Gornik.
Poleg oznanjenim maš bosta ta teden še:
V torek v Goriči vasi ob 20. uri za vse ++iz družine Pucelj
V sredo zvečer v Ribnici 7. dan za +Luka Vintar.

Medgeneracijsko društvo za kakovostno starost Ribnica vabi člane v ponedeljek po večerni maši v pastoralni center na redno intervizijo.