Avtor: zuribnica Objavljeno: 2. 09. 2023

22. navadna med letom

22. navadna med letom - 3. 9. 2023

Evangelist Matej v evangeliju današnje nedelje govori, kako se je Peter zoperstavljal Jezusovi napovedi o trpljenju, ki ga čaka. Jezus mu je odgovoril, da samo pot odpovedi in izgubljanja življenja vodi do prave sreče. Ovire in težave v življenju je treba sprejeti in videti v njih izziv za duhovno napredovanje.

V ponedeljek goduje sv. Rozalija, spokornica,
v torek sv. mati Terezija iz Kalkute, redovnica,
v sredo sv. Zaharija, prerok,
v četrtek sv. Marko Križevčan, mučenec,
v petek praznik Marijinega rojstva – mala maša,
v soboto sv. Peter Klaver, redovnik.
Prihodnja nedelja bo 23. med letom - katehetska nedelja. Pri vseh mašah bo blagoslov šolarjev in šolskih torb. Torbe prinesejo šolarji v cerkev in jih zložijo pred oltar.
- V ponedeljek po večerni maši bo srečanje Župnijskega pastoralnega sveta.
- Prihodnjo nedeljo bo pri vseh mašah darovanje za potrebe župnije. Po dopoldanskih mašah vabljeni na kavo in čaj.
- Prihodnjo nedeljo bo žegnanje v Goriči vasi. Sveta maša bo ob 11. uri.
- Ta teden še ni verouka, pač pa ga bomo začeli prihodnji teden.
- 9. 9. 2023 je nagradno romanje in izlet za ministrante. Odhod ob 8. uri.
- 16. septembra bo srečanje mladih v Stični. Priprava na to srečanje bo v soboto po večerni maši (ob 20. uri).
- Poleg oznanjenih maš bosta ta teden še:
V torek 7. dan za +Alojzijem Pajkom, ki je bil pokopan v Boštanju in v petek 7. dan za +Ljubo Vesel.