Avtor: zuribnica Objavljeno: 26. 08. 2023

21. navadna med letom

21. navadna med letom - 27. 8. 2023

Petrova izpoved vere v Jezusa, Božjega Sina je Jezusu dovolj, da se obljuba o vesoljnosti Cerkve  lahko uresniči. Petrova vera je bila sicer slabotna, a Bog ji je dajal notranjo trdnost. O sleherni kristjanovi veri lahko rečemo, da takrat, ko temelji na zaupanju v Boga, dobi svojo moč in nezlomljivost.

V ponedeljek goduje  sv. Avguštin, cerkveni učitelj,
v torek praznik mučeništva Janeza Krstnika,
v sredo sv. Feliks, mučenec,
v četrtek sv. Rajmund, redovnik,
v petek sv. Egidij, opat,
v soboto sv. Marjeta, mučenka.
V nedeljo 22. med letom – angelska nedelja

Petek je prvi v mesecu. Dopoldan obhajanje bolnih in ostarelih, ob 18. uri povabljeni k češčenju Najsvetejšega.
V soboto po večerni maši vabljeni k marijanski pobožnost.
Mašne namene za mesec november bomo sprejemali v soboto dopoldan.
Verouk: V preteklem tednu je bil vpis v veroučno šolo.
V petek, 1. septembra, od 15. – 18:45. ure in v soboto, 2. septembra, od 9. - 12. ure bo možen prevzem učbenikov in poravnava stroškov za verouk.
V nedeljo, 10. septembra, bo pri vseh mašah blagoslov šolarjev in njihovih šolskih torb, katere naj prinesejo v cerkev.
Z veroukom bomo pričeli v ponedeljek, 11. septembra.

Danes teden, na angelsko nedeljo, bo potekal Ribniški Semenj. Večerne nedeljske maše ne bo, ampak bodo možnosti: soboto zvečer v Ribnici (ob 19h) in pri Sv. Križu (ob 20h). V nedeljo ob 8. in 10. uri v Ribnici in na Velikih Poljanah ob 8:30.