Avtor: zuribnica Objavljeno: 3. 07. 2021

14. nedelja med letom - 4. 7. 2021

14.NEDELJA MED LETOM  -  4. JULIJ 2021

Jezus je bil nad svojimi rojaki večkrat razočaran. Hodili so za njim zaradi čudežev, niso pa sprejemali njegovega nauka in klica k spreobrnenju. Svarilo, da prerok ni brez časti, razen v svojem kraju, velja tudi za nas. Prednosti drugih ljudi je treba vzeti kot Božje darove, potem bodo darovi zares bogastvo za vse.

V ponedeljek slovesni praznik slovanskih apostolov sv. Cirila in Metoda. V torek goduje sv. Marija Goretti, mučenka, v sredo sv. Anton Zaccaria, duhovnik, v četrtek sv. Kilijan, mučenec, v petek sv. Avguštin in drugi kitajski mučenci, v soboto sv. Amalija, redovnica. Danes teden 15. nedelja med letom in god sv. Benedikta, opata in zavetnika Evrope.

V ponedeljek ob 20, uri bo sestanek Župnijskega pastoralnega sveta in ključarjev, kot smo se domenili.

Danes teden bomo praznovali dan župnije. Dopoldne bo maša samo ob 10. uri in to v Gradu. Po maši povabljeni na skupno druženje, ki bo potekalo prav tako v Gradu. Prosimo gospodinje, če bi pripravile pecivo, pa tudi kakšen hlebec kruha in ga dostavile v župnišče v soboto do 14. ure.

Poleg oznanjenih maš bo v sredo še 7. dan za +Vincencijem Pahulje ob 19. uri v Ribnici (pogreb bo v ponedeljek ob 16. uri).