Avtor: zuribnica Objavljeno: 26. 06. 2021

13. nedelja med leto - 27. 6. 2021

13.NEDELJA MED LETOM - 27. JUNIJ 2021

Oznanilo današnje nedelje je, da ne smemo obupavati ob nobenih življenjskih neprilikah, tenveč vztrajati in verovati. To oznanilo ponazarjata dva dogodka: obujenje Jairove hčerke in ozdravljenje krvotočne žene. Jezus hoče povedati, da smrt ne ugasi človekovega življenja in da Božja zvestoba traja tudi preko groba.

V ponedeljek goduje sv. Irenej Lyonski, škof in mučenec; v torek praznik prvakov apostolov sv. Petra in Pavla; v sredo godujejo prvi rimski mučenci; v četrtek sv. Estera, svetopisemska žena; v petek god Ptujskogorske Matere Božje; v soboto sv. Tomaž, apostol. Danes teden 14. nedelja med letom in god sv. Urha, škofa.

Danes teden bo sveta maša pri sv. Tomažu ob 8,30.

Petek je prvi v mesecu. dopoldan obhajanje bolnikov in ostarelih. Povabljeni k češčenju Jezusovega Srca.

V soboto po sveti maši vabljeni k marijanski pobožnosti ob prvi soboti.

V nedeljo po večerni maši bo kratek sestanek s starši otrok, ki bodo letos na Oratoriju. Po sestanku se bodo delile majice in otroke razdelili v skupine.

Poleg oznanjenih maš bo ta teden še sveta maša za +Ante Šolaja v četrtek zvečer ob 20. uri pri Sv. Križu.

Na praznik sv. Petra in Pavla bodo posvečeni letošnji novomašniki, ki jih je sedem:

1. Peter Čemažar, r. 5. 6. 1996, iz župnije Ljubljana Ježica.
  2. Boštjan Dolinšek, r. 1. 1. 1996, iz župnije Stranje.
  3. Tilen Kocjančič, r.8. 3. 1996, iz župnije Bertoki (šk.Koper).
  4. Simon Lampreht, r.28. 4. 1992, iz župnije Svečina (šk. Maribor).
  5. Jakob Piletič, r. 31. 7. 1996, iz župnije Kostanjevica na Krki (šk. Novo mesto).
  6. Br. Jurij Slamnik, kapucin, r.6. 1. 1983, iz župnije Breznica.
  7. Br. Klemen Slapšak, minorit, r.11. 10. 1983, iz župnije Laško.