Avtor: zuribnica Objavljeno: 20. 03. 2021

5. postna - tiha nedelja - 21. 3. 2021

PETA POSTNA  - TIHA NEDELJA
Če seme umre, obrodi obilen sad

"Radi bi videli Jezusa!" so pogani prosili apostole. Pred Jezusom je bilo trpljenje in povelićanje in šele nato se bo razodel vsem, ki po njem hrepenijo. Tudi mi moramo sprejeti ne le svetle, ampak tudi temne trenutke, da bomo lahko Jezusa razumeli in mu sledili.

V ponedeljek goduje sv. Lea, spokornica; v torek sv. Alfonz, škof; v sredo sv. Katarina Švedska, redovnica; v četrtek slovesni praznik Gospodovega oznanjenja; v petek sv. Evgenija, mučenka; v soboto sv. Peregrin, redovnik. Danes teden cvetna nedelja, nedelja Gospodovega trpljenja.

Vsak dan med sveto mašo imate možnost spovedi. V petek bo spovedni dan. Spovedovanje bo ves dan od 8. do 18. ure.

V četrtek je slovesni praznik Gospodovega oznanjenja. Svete maše ob 8. 10. in 18. uri.

Danes teden je cvetna nedelja. Blagoslov zelenja bo pri vseh mašah. Blagoslovljene oljčne vejice boste lahko dobili v cerkvi. Dar, ki ga boste ob tem darovali, je namenjen za obnovo cerkva v Slovenski Istri.

Na spletu se prijavite za sveto mašo.

Danes teden se ura prestavi na poletni čas. Večerna maša od nedelje dalje bo ob 19. uri.

Poleg oznanjenih maš bosta ta teden še:

v ponedeljek zvečer za +Ludvika Lovšina, obl., v sredo zvečer za +Franca Malnarja, 7. dan in v četrtek zvečer za +Karolino Žibert, 7. dan.