Avtor: zuribnica Objavljeno: 27. 02. 2021

2. postna nedelja - 28. 2. 2021

2. POSTNA NEDELJA - 28. FEBRUAR 2021
Nebeški Oče razodene, da je Jezus njegov sin.

S spremenjenjem na gori Jezus razkriva apostolom, da bo Mesija moral trpeti, kar ljudje težko sprejmemo in še težje razumemo. Razumevanje je povezano z vero in pričevanjem, da je Jezus pravi Bog. Le z močno vero in zaupanjem v Boga smo sposobni osmisliti križ, ki nas zadene.

V ponedeljek goduje Evdozija, mučenka, v torek sv. Neža Praška, opatinja; v sredo sv. Kunigunda, kraljica; v četrtek sv. Kazimir, poljski kraljevič; v petek sv. Olivija, mučenka; v soboto sv. Fridolin, opat. Danes teden 3. postna nedelja.
Pred nami sta prvi petek in prva sobota. Duhovnika bova za prvi petek obiskovala bolnike.
V sredo in petek ob 18. uri vabljeni k molitvi križevega pota, ker letos odpadejo križevi poti na podružnicah. Po križevem potu sledi sveta maša.
Na spletni strani župnije dobite povezavo za prijavo za udeležbo pri sveti maši. Lahko tudi pokličete na telefon. Prostora je dovolj.
Med sveto mašo imate tudi priložnost za sveto spoved.
Svete maše bomo do nadaljnjega še prenašali preko spleta: delavniške ob 18. uri in nedeljske ob 8. uri.
Cerkev je odprta vsak dan od 10. ure dalje.
Ta teden bo še naslednji mašni namen: v sredo 30. dan za +Janezom Riglerjem.