Avtor: zuribnica Objavljeno: 20. 02. 2021

1. postna - 21. 2. 2021

1. POSTNA NEDELJA - 21. FEBRUAR 2021
Jezusa satan skuša in angeli mu strežejo

Po krstu je Jezus odšel v puščavo in hudi duh ga je skušal. Jezus ni podlegel skušnjavam in nam s tem dal zgled kako se moramo tudi mi boriti za Božje kraljestvo z močno voljo in čuječnostjo nad svojimi čuti. Kdor se ne trudi in ni sposoben obvladati samega sebe, je slab Jezusov učenec.

V ponedeljek je praznik sedeža apostola Petra, v torek goduje sv. Polikarp, škof in mučenec; v sredo sv. Matija, apostol; v četrtek sv. Valburga, opatinja; v petek sv. Aleksander, škof; v soboto sv. Gabrijel Žalostne Matere Božje, redovnik. Danes teden 2. postna nedelja.

Na spletni strani župnije (prva stran) dobite povezavo za prijavo udeležbe pri sveti maši. Lahko pa tudi pokličete na telefon. Prostora je dovolj.

Med sveto mašo imate tudi priložnost za sveto spoved.

Cerkev je odprta vsak dan od 10. ure dalje.

V sredo in petek ob 18. uri vabljeni k molitvi križevega pota, ker letos odpadejo križevi poti na podružnicah. Po križevem potu sledi sveta maša.

Svete maše bomo do nadaljnjega še prenašali preko spleta: delavniške ob 18. uri in nedeljske ob 8. uri.

Ta teden bosta še naslednja mašna namena: v sredo 7. dan za +Antonom Veselom in v četrtek 7. dan za +Anico Arko.